Pred 22 rokmi, keď sme zakladali našu malú rodinnú firmu, gro rámovania tvorili požiarno-poplachové smernice, obrázky z kalendára, z časopisov, čestné uznania. Pracovné postupy boli jednoduché, sortiment líšt a paspárt bol malý, ale aj vtedy sme sa snažili v rámci možností ponúkať maximum.

Dnes sa stáva rámovanie osobnejšou záležitosťou. Výber rámov a paspárt je obrovský, používajú sa rôzne materiály a techniky. Keď sme začínali bolo iba obyčajné sklo, dnes ponúkame aj antireflexné, muzeálne, a plexisklo. Pri paspartách vieme vytvoriť rôzne tvary vnútorných výrezov. Naši zákazníci sa neboja skombinovať tri štyri farby do jedného  rámu.

Jednou z našich špecialít je rámovanie výšiviek, ktoré najprv napíname na Ph neutrálny papier. Je to dôležitý krok na to, aby sme z nej pri rámovaní zakryli minimum. Takto napnuté výšivky sa dajú ľahko zapaspartovať, a rámovať.

Ďalšou našou špecialitou sú dresy, hokejové, futbalové, cyklistické,… Všetky tieto dresy ručne prišívame na podklad, aby svoju formu nestratili. Lepidlo nepoužívame. Pretože dresy sú obojstranné nie je problémom zarámovať medzi dve sklá tak, aby bolo pekné z obi dvoch strán. Takto sme zarámovali pomaly sto dresov, zopár sme Vám odfotili a uložili na facebook. Najvzácnejší kus tejto zbierky dresov je na SZĽH zlatý dres Slovenska z majstrovstiev sveta v Göteborgu 2002.

Za tých 22 rokov sme získali vedomosti a zručnosti, ktoré nám umožnia zarámovať takmer všetko. Medzi inými napr. meč, pištoľ, husľový sláčik, suvenír z fľaštičiek, makety lodí.

Milujeme rámovanie, vo voľnom čase sa snažíme vymyslieť postupy, možnosti, a vytvárame niekedy aj abstraktné diela. Toto je dôležité práve pre to, aby ste nás nikdy nemohli zaskočiť vašimi najzvláštnejšími požiadavkami.

Všetky tieto postupy, experimenty, novinky sme vyvíjali preto, aby sme Vaše želania zodpovedne splnili, aby sme mohli dokázať, že nemožné pre nás neexistuje.

Potrebujem pomôcť s výberom rámu