Rámovanie obrazov každý rok podporuje mladých umelcov. Už druhý rok sme sa spojili so značkou AWA a s návrhárkou ktorá za ňou stojí- Anitou Virág. Tento rok v rámci našich zľavových týždňov si môžete popri 10%-ej zľave odniesť grafiku a kus textilného darčeka z dieľne AWA.

 

Naše zľavové týždne

Valentínsky týždeň
7.2 – 14.2.

Týždeň úsmevu
1.7. – 8.7

Zlatý týždeň
1.12 – 7.12.

Navštívte našu kamennú predajňu na Miletičovej 69, a nechajte si u nás zarámovať zákazku. Tieto týždne vám darujeme 10%-nú zľavu, a pri hodnote nad 30€ dostávate od nás milí darček z dielne AWA.

   AWA je dizajnérska slowfashion značka, ktorá sa zameriava na výrobu dámskeho oblečenia. Vyznačuje sa silnými grafickými vzormi, ktoré navrhuje dizajnérka Anita Virág. Značka sa vystihuje silnými témami z každodenného života ľudí z ktorých sa inšpirujú kúsky. Kolekcia Nabudúce. spracovala tému domáceho násilia, v novej kolekcii sa zaoberá životmi ľudí zo Žitného ostrova. Cieľom značky je spojiť módne návrhárstvo a grafický dizajn, preto na každom kúsku nájdete vzory z dielne návrhárky. 

“ V ´65-om bola obrovská povodeň. Vylial sa Dunaj, celý Žitný ostrov stál pod vodou. My sme sa akurát mali sťahovať do bytov na ďalší týždeň. Moja mamička sa tak zľakla, že stratíme náš byt, že sme všetko nahádzali na voz a ja, ako 6 ročná som navigovala kočiara kam má ísť. A keď sme tam došli, sme videli, že voda siaha, akurát po náš byt…”  

Ildikó 1958- 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Nová kolekcia Lost stories- Stratené príbehy sa inšpiruje z príbehov ľudí zo Žitného ostrova. Tieto každodenné príbehy zo 40-60-tých rokov slúžia podkladom pre grafický dizajn. Na kresbách sú zachytené momenty bombardovania dediniek v Žitnom ostrove, ale aj veľká podunajská povodeň. Nakreslené spomienky sú vytlačené na ľahký materiál zo 100%-nej aloe vera, z takto vzniknutých autorských látok sa šijú praktické kúsky na každodenné nosenie. Takto zachytené momenty života sa nestratia a pridávajú špeciálnu hodnotu kúskom. 

 

“ Keď prišlo lietadlo, ježišmária, čo bude so mnou? Akurát som bola v kukurici sama. Bála som sa, lebo aj pred tým raz padla bomba tak, že som tam bola na poli. Ale vďakabohu sa mi nič nestalo… No tak som sa vybrala domov, čo tam budem stáť sama?  Nevidela som tam nikoho. Vtedy tam ešte boli pri ceste tie stromy veľké, tak som sa schovala pod ne, nech nejdem na ceste.” 

Ilonka néni 1929- 2019 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

One thought on “Anita Virágová- AWA

  1. Pingback: Rámovanie, už 30 rokov! | Ramovanie.sk

Comments are closed.