Ako si skrášliť Veľkú noc rámovaním

Sviatky ako Veľká noc v nás vyvolávajú pocit, že treba doma niečo pekné urobiť. Fantázia nám pracuje na plné obrátky. Preto som sa rozhodla, že niečo pekné urobím aj ja.

V rámovaní sú lišty rôzneho tvaru a charakteru. V predchádzajúcom blogu o olejomaľbách som ukázala, že existujú lišty tzv. „elkové“. Zaujímavé sú tým, že keď sa do nich vloží obraz – olej, ani kúsok z obrazu sa nezakryje.

Je to moderné a vkusné rámovanie. Tento druh profilu nie je dlho na trhu a je to pomerne nový trend. Aj keď sú to lišty designovo nové, výrobcovia sa už aj tu snažia o vytváranie iných, ako hranatých profilov. Sú to tvarované lišty, ktoré majú boky postriebrené alebo pozlátené. Majú malý žliabok na vrchu, na ktorom je nanesená strieborná farba. A nakoniec sú rovné alebo hranaté. Tu je obrovskou výhodou, že sú s inými lištami kombinovateľné, takže aj keď olej vložíme do tejto lišty, ešte stále ho môžeme zarámovať. Je to ako z rozprávky – ani oblečená, ani nahá – ani nezakrytý obraz, ani zarámovaný.

Verím, že tvoriví ľudia si nájdu aj iné uplatnenie týchto líšt. Sú vhodné napríklad aj na vytvorenie misky.

Na dno vložíme kus pasparty alebo inej tvrdej podložky a do nej naukladáme tematicky vhodné komponenty. Ja som si vybrala bahniatko a vajíčka, veď Veľká noc je za dverami. Podarilo sa mi vytvoriť atmosféru sviatkov? Dúfam že áno, no posúďte sami.

A keď už sme pri tom

Veselú Veľkú noc! 🙂

Chcem