Začali sa XXIII zimné olympijské hry. Takéto slávnosti  sú síce o športe,  ale pre nás ktorý to sledujeme  je to obrovská inšpirácia.  Vidíme ako každý zo seba vydáva to maximum, ako sa dá otočiť prehra na výhru. Koľko síl  ešte vedia  nájsť jednotlivý súťažiaci aj keď si myslíme že sa už nedá.

 

Preto vlastniť niečo, čo prinieslo slávu a úspech svojmu majiteľovi, prináša pozitívnu motiváciu aj novému vlastníkovi. Áno, myslím tým dresy, tenisové lopty, brankárske rukavice a iné predmety, ktoré môžeme dostať do daru, vydražiť alebo kúpiť.

Čo s nimi? Ako tieto predmety uchovať čo najdlhšie v neporušenom stave a mať ich stále na očiach, aby nás motivovali? Riešenie je jednoduché – zarámovať a zavesiť!

Nič nie je nemožné, zarámovať sa dá všetko, avšak je potrebné si určiť priority. 

Začnime s dresmi. Môžu sa rámovať medzi 2 sklá alebo plexisklá, ak je dôležité vidieť obidve strany. V tomto prípade dres napíname silonom do rámu, preto by som tu odporučila vybrať si plytší rám a dať ho z obidvoch strán. Háčiky sú namontované tak, aby rozhodnutie, ktorou stranou ho zavesiť, mohlo byť priamo pred stenou, kde bude mať miesto. Na farbe rámu nezáleží, pri tomto spôsobe si môžeme vyberať, či ho prispôsobíme k farbe dresu alebo k doplnkom v priestore.

Druhou možnosťou je rámovanie tej strany, kde sa nachádza zaujímavý moment – či už podpis, venovanie alebo číslo. V tomto prípade dres napneme na farebný alebo biely podklad a vyrobíme takzvaný kazetový efekt, kedy sa dres nedotkne skla. Takto vytvoríme 3D efekt. Pre zaujímavosť si môžeme vymyslieť text alebo vytlačiť fotku, ktorú položíme pod daný dres alebo na neho.

Loptička, rukavice, baseballová pálka a iné objemné predmety sa tiež dajú zarámovať. Tu je potrebné si vybrať dostatočne vysoký rám. No ak ani ten nestačí, tak vyrobíme box. Veľmi rada by som napísala, že si môžeme vyberať z viacerých farieb rámov, ale pri tejto výške rámu je len biela a čierna farba. Všetky predmety pripevňujeme na podklad so silonom tak, aby sa nič neznehodnotilo.

Na žiadosť vieme urobiť aj také ukončenie, aby sa rám dal otvoriť a bolo možné sa dotknúť daného predmetu. Takýto spôsob ukončenia je zaujímavý aj vtedy, ak dotvorenie darčeka bude dodatočné (podpis kolegov, doloženie fotografie…)

Možno som nespomenula všetky predmety a spôsoby  rámovania, ale to len preto, lebo každým dňom prichádza niečo nové, kedy treba zapojiť zručnosť a fantáziu, aby bol konečný efekt pôsobivý.

 

Chcem zarámovať športový objekt